Przewozy Regionalne dokonują korekty rozkładu jazdy

Już w niedzielę 3 września 2017 wejdzie w życie korekta kolejowego rozkładu jazdy. Będzie obowiązywała do 14 października.

Przewozy Regionalne informują, że zmiana rozkładu jest z jednej strony wynikiem trwających prac modernizacyjnych, jakie zarządca infrastruktury prowadzi na liniach kolejowych, a z drugiej uwzględnia sugestie i wnioski do siatki połączeń, jakie wnoszą Organizatorzy przewozów, czyli Urzęd Marszałkowskie.

Od niedzieli, 3 września 2017 roku nastąpi zmiana rozkładu jazdy PKP – nowy rozkład będzie obowiązywał do 14 października 2017 r.

Trwa drugi etap modernizacji  linii kolejowej Białystok – Czeremcha. Na odcinku Bielsk Podlaski – Czeremcha w dalszym ciągu będzie funkcjonować autobusowa komunikacja zastępcza. Przystanki kolejowe w Podbielu i Gregorowcach, z powodu braku możliwości dojazdu, nie są obsługiwane. Przystanki kolejowe w Lewkach, Suchowolcach i Kleszczelach również nie są obsługiwane, ale autobusy komunikacji zastępczej zatrzymują się na przystankach PKS w tych miejscowościach. Rozkład jazdy na tej trasie ulegnie drobnym zmianom. Prosimy o zapoznanie się z nowymi rozkładami. Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej, oznakowanych logo POLREGIO, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. W autobusach nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Pozostałe pociągi POLREGIO na terenie województwa podlaskiego będą kursowały z niewielkimi, kilku lub kilkunastominutowymi różnicami. Wyjątkiem jest pociąg POLREGIO z Kuźnicy Białostockiej, który obecnie odjeżdża o godz. 19:41, a od 4 września będzie odjeżdżał o godz. 18:07.

W związku z prowadzeniem prac torowych na linii 405 Ustka – Piła Główna, kontynuowana będzie autobusowa komunikacja zastępcza (na odcinku Słupsk – Miastko). 5 października 2017 r. zarządca infrastruktury (PKP Polskie Linie Kolejowe) rozpocznie prace modernizacyjne na linii kolejowej 207 Malbork – Grudziądz – Toruń, które będą wymagały wstrzymania ruchu pociągów. W związku z tym w zamian za pociągi POLREGIO kursujące na odcinku Kwidzyn – Grudziądz zostanie wprowadzona autobusowa komunikacja zastępcza. Autobusy będą kursowały zgodnie ze specjalnym rozkładem jazdy.

Rozkład jazdy autobusów zastępczych dla odcinka Słupsk – Miastko oraz Kwidzyn – Grudziądz został ułożony w taki sposób, aby pasażerowie POLREGIO jak najmniej odczuli niedogodności związane z tymczasowym brakiem połączeń kolejowych. Z uwagi na fakt, że drogi mają inny przebieg niż linia kolejowa, autobusy komunikacji zastępczej nie będą dojeżdżały bezpośrednio do stacji kolejowych. Pasażerowie będą korzystali z przystanków zlokalizowanych w innych, bardziej dogodnych dla nich miejscach wskazanych w rozkładzie jazdy. Takie rozwiązanie pozwoli też skrócić czas przejazdu autobusów. Całą trasę (Miastko – Słupsk) autobusy będą pokonywały w czasie około 2 godz. Dodatkowo wybrane autobusy będą zatrzymywały się na dwóch przystankach w Kobylnicy Słupskiej (przystanek PKS przy drodze 21 oraz koło przystanku PKP) oraz w Słonowicach (przystanek PKS w Słonowice Wieś oraz koło dworca PKP). Od 5 października 2017 w związku z zamknięciem torowym odcinka Kwidzyn – Sadlinki zostanie uruchomiona autobusowa komunikacja zastępcza na odcinku Kwidzyn – Grudziądz. Całą trasę autobusy będą pokonywały w czasie około 50 minut.

Od dnia 2 października 2017 roku w czterech przypadkach na odcinku Władysławowo – Hel przewóz podróżnych będzie realizowany autobusami „kolejowej komunikacji uzupełniającej”, w których obowiązywała będzie taryfa POLREGIO.

Na trasie z Wielkopolski do stolicy utrzymana zostaje dotychczasowa komunikacja, ustalona na czas modernizacji linii Warszawa – Poznań. Pociągi kursują z Poznania przez Gniezno – Inowrocław Rąbinek – Barłogi do Warszawy. Modernizacja linii Poznań – Piła wymaga zmian na szlaku Poznań Główny – Oborniki Wielkopolskie. Ruch pociągów w obu kierunkach będzie się odbywał po jednym torze, co wydłuży czas przejazdu o ok. 17 minut.

Na trasie Lublin – Warszawa wprowadzona jest komunikacja autobusowa na zamknięte dla pociągów odcinki: Lublin – Puławy Azoty oraz Dęblin – Garwolin.