Nad morze, w góry i nad jezioro – wakacje z POLREGIO!

Przewozy Regionalne oferują swoim pasażerom na lato 2017 ponad 300 połączeń do miejscowości letniego wypoczynku. Turyści i wczasowicze mają do wyboru dodatkowe połączenia sezonowe oraz całoroczne. Pociągami największego polskiego przewoźnika pasażerskiego będzie można wygodnie dostać się zarówno do najpopularniejszych kurortów, jak i do mniej znanych, ale równie atrakcyjnych miejsc.

Nad morze

Nowością w wakacyjnym rozkładzie jazdy są pociągi ze Słupska do Ustki oraz ze Sławna do Darłowa, z których będą mogli korzystać mieszkańcy Pomorza oraz pasażerowie z innych części kraju. Pociągi na tych trasach będą dopasowane do godzin kursowania pociągów dalekobieżnych PKP Intercity.

Sezonowe pociągi tradycyjnie jeżdżą również z Koszalina do Mielna oraz z Gdyni do Łeby. Miłośnicy plażowania mają do wyboru także połączenia ze Świnoujścia i Międzyzdrojów do Szczecina i Poznania, a do Trójmiasta kursują bezpośrednie pociągi PR m.in. z Bydgoszczy, Olsztyna, Grudziądza i Elbląga. Mieszkańcy Szczecina i Poznania mają również do dyspozycji bezpośrednie pociągi do Kołobrzegu.

Specjalną ofertę PR przygotowały dla wybierających się na Półwysep Helski, do końca wakacji z Gdyni na Hel będzie kursowało 15 pociągów dziennie, a do Władysławowa aż 16! Z myślą o turystach z rowerami część połączeń na tej trasie obsługiwana jest pociągami składającymi się z pojemnych wagonów piętrowych.

Na górskich szlakach

Z POLREGIO można dojechać w Karpaty oraz w Sudety. Ze stolicy Małopolski kursują bezpośrednie pociągi z Krakowa do Krynicy-Zdrój przez PiwnicznąZakopanego przez Rabkę-Zdrój oraz do Żywca przez Jeleśnię. Dojazd w Bieszczady i Beskid Niski zapewni pociąg z Rzeszowa do słowackich Medzilaborzec, który będzie zatrzymywał się m.in. w Sanoku, Zagórzu, Komańczy i Łupkowie.

Mieszkańcom Wielkopolski szczególnie polecamy bezpośredni pociąg „Kamieńczyk” z Poznania do Szklarskiej Poręby składający się ze zmodernizowanych klimatyzowanych wagonów, w tym także z wagonu barowego cafeREGIO.
Ze stolicy Dolnego Śląska zachęcamy do wyjazdów w Kotlinę Kłodzką. Z Wrocławia można dostać się m.in. do Kłodzka, Bystrzycy Kłodzkiej oraz Międzylesia. W stałej ofercie POLREGIO są także pociągi z Zielonej Góry do Jeleniej Góry oraz z Opola do Głuchołaz.

Nad jezioro, do puszczy i nie tylko…

Wielbiciele wypoczynku nad pięknymi mazurskimi jeziorami mają do dyspozycji pociągi z Olsztyna do GiżyckaRuciane-Nida, Piszu, czy Ełku. Lato to także doskonały czas, aby wybrać się na wycieczkę do miejsc, do których na co dzień nie można dojechać koleją. Weekendowe pociągi POLEGIO dojeżdżają m.in. z Chełma do Włodawy, zatrzymując się po drodze nad jeziorem Białym w pobliżu Okuninki oraz z Białegostoku do Walił, umożliwiając wygodny dojazd do Puszczy Knyszyńskiej.

W weekendy na malownicze Roztocze można dojechać z Lublina pociągami do Bełżca i Zamościa oraz Rzeszowa.