Współpraca POLREGIO i PKS

POLREGIO wspólnie z PKS Kamień Pomorski stworzyło 3 nowe połączenia do nadmorskich miejscowości. Teraz ze Szczecina do Niechorza, Międzywodzia, Pobierowa czy Rewala będzie można wygodnie dojechać pociągiem i autobusem. Nowa oferta to także lepiej dopasowane godziny kursowania pociągów do PKS-ów.

Wspólne przewozy realizowane przez POLREGIO i PKS Kamień Pomorski to połączenia na trasach do miejscowości położonych nad Bałtykiem oraz Zalewem Szczecińskim:

Przykładowe ceny biletów normalnych:

  • Szczecin – Niechorze: 19,5 zł (12,5 zł za pociąg POLREGIO + 7 zł za autobus PKS Kamień Pom.)
  • Szczecin – Międzywodzie: 17,5 zł (12,5 zł za pociąg POLREGIO + 5 zł za autobus PKS Kamień Pom.)
  • Szczecin – Lubin: 21,5 zł (16,5 zł za pociąg POLREGIO + 5 zł za autobus PKS Kamień Pom.)

Na części trasy obsługiwanej przez pociągi POLREGIO honorowane są wszystkie ulgi ustawowe, co oznacza, że studenci płacą za bilet o 51% mniej, a uczniowie korzystają z 37% zniżki. Osoby powyżej 60. roku życia mogą kupić bilety w ofercie REGIO Senior, dzięki której koszt podróży pociągiem będzie niższy o 25%.

Umowa z PKS Kamień Pomorski to kolejny etap integracji regionalnych przewozów kolejowych z autobusowymi. W połowie stycznia br. zarząd Przewozów Regionalnych oraz przedstawiciele PKS-ów podlegających Ministerstwu Infrastruktury i Budownictwa, czyli: PKS Częstochowa, PKS Lubliniec, PKS Ostrowiec Świętokrzyski, PKS Gniezno, PKS Ostrów Wielkopolski, PKS „Polonus” Warszawa i Polbus-PKS we Wrocławiu podpisali list intencyjny dotyczący współpracy w zakresie integracji transportu kolejowego i komunikacji autobusowej. Przewoźnicy zadeklarowali wówczas rozwój współpracy w zakresie koordynacji oferty przewozowej oraz ułatwień w kupnie biletów. Podpisano już kilka umów, m.in. z: Polbusem PKS Wrocław czy PKS w Ostrowcu Świętokrzyskim. – PKS Kamień Pomorski to pierwszy przewoźnik spoza grupy sygnatariuszy styczniowego porozumienia, z którym nawiązaliśmy współpracę. Tym bardziej cieszymy się, że dołączył do nas teraz: to znak, że nasz projekt integrowania transportu kolejowego z autobusowym zyskuje uznanie – mówi przedstawiciel Przewozów Regionalnych.